Bir Baba Hindu Türk film incelemesi

Bir Baba Hindu Türk film incelemesi

Ay Lav Yu ve Hükümet Kadın gibi Güneydoğumuzdan komik ve sıcak hikayeleri bizlerle buluşturan Sermiyan Midyat, çok farklı bir filmle bizlerle buluştu. Peki eski filmlerle beklentileri yükselten komedyen yönetmen Bir Baba Hindu ile beklentileri karşıladı mı?

Öncelikle Türk filmlerinde komedi söz konusu olunca abartı oyunculuk, küfürler, basit espriler son zamanlarda ayda iki üç tane sinemalara gelen komedi filmleri ile iyice hayatımıza girdi. Yılda bir iki elle tutulur film dışında tamamen absürd Türk komedisi tarzında yeni bir tarzı ortaya çıkartan bu filmler gişelerde umulan rakamları bulmadan sinemalarda bir iki hafta içerisinde yayından kaldırılıyor. Bu tarz filmler ile Türk sineması Japon korku filmleri ve Amerikan ucuz komedi filmleri ile yarışır bir durumda son yıllarda. İzleyici olarak biz de ne cinli bir korku filmi ne de küfürlü abartı bir komedi filmi daha izlemek istemiyoruz. Ancak yapımcılar bu yakarışları dinlemiyor sanırız. Sonuç olarak Sermiyan Midyat ın komik kişiliği ve mizah yeteneğinin son filminde de bizlere keyifli vakitler geçireceğini umarken büyük hayal kırıklığı ile sinemadan ayrılmış durumdayım.

Film çok vasat bir hikayeyi barındırıyor. 3 saate yakın izleyeceğiniz hikaye Mafya olmaktan sıkılan ve aşık olduğu Hintli bi Yoga hocasının peşinden yaveri ile Hindistan a giden Fadıl karakterinin etrafında dönen komik olmaya çalışan olaylardan oluşuyor. Hangi yüzyılda yaşadığı bilinmeyen farklı bir Türk Mafya! ailesi, tamamen Hint insanı ve kültürü ile dalga geçen espriler ve olaylar, klişe tiplemeler, abartı oyunculuklar ve kötü espriler filmi 3 saatlik bir ızdıraba dönüştürüyor.

Filmin güzel tarafı hiç mi yok? Elbette oldukça güzel bir oyuncu olan tescilli dünya güzeli Nicole Faria, çıktığı her sahnede güzel gözleri ve fiziği ile insanı mest ediyor :). Taa ki …spoiler geliyor… Sermiyan Midyat ile öpüşene kadar!. Hint filmlerinden alışık olduğumuz abartılı komik Hint figürleri ile dolu danslar ve müzikler sadece filmin ilk yarısında eğlendiriyor, filmin ikinci yarısı ise oldukça yavan ve sıkıcı geçiyor.

İnsanların beklentileri ile orantılı olarak sinema salonlarını doldurduğu film korkarım ki devam filmini de beraberinde getirecek. Sermiyan Midyat tan çok daha iyi bir film beklerken hayatımın en acılı 3 saatini geçirmeme neden olan Bir Baba Hindu yu maalesef ki hiç bir komedi seven Türk izleyicisine öneremiyoruz. Ne boş zaman geçirmek için izlenebilir ne de Hükümet Kadın filmleri hatırına…

Bir Baba Hindu Turk film incelemesi

null
Son Karar5
Nicole Faria ve bir kaç eğlenceli müzik hatrına 5 puan...
5

Sosyal Medyada Paylaş!

cloud squall

cloud squall

her oyuna başlayan hiç bir oyunu bitirmeyen :)