iPhone Nasıl Yedeklenir? iTunes Yedek Alma


iPhone Nasıl Yedeklenir? iTunes Yedek Alma

iPhone, iPad veya iPod sahibisiniz ve cihazınızı hiç yedeklemediniz. Belki de bu işlemin nasıl yapılacağı konusunda bilgi sahibi değilsiniz. Oysaki bu işlem önem derecesi oldukça fazla olan hayati bir işlemdir. Atlamamanızda fayda görüyorum. Oluşabilecek her türlü soruna karşı (Telefonun çalınması, bozulması, silinmesi vb.) mutlaka cihazlarınızı bilgisayarınıza yedek almalısınız. Hem de birkaç kolay adımla. Buyrun adım adım iTunes ile yedek alma işlemlerine geçelim:

 

Daha önce iCloud yardımı ile kablosuz internet yardımı ile yedek alma işlemini anlatmıştım. Böylece bilgisayar olmadan uzaktan yedek alma işlemi yapabiliyorduk. iTunes yedek almaya göre biraz daha yavaş bir işlemdir bu.

iCloud ile Nasıl Yedek Alınır?

iTunes ile Adım Adım Bilgisayarınıza Yedek Alma İşlemi:

Öncelikle bilgisayarınızda son sürüm iTunes yüklü olmalı. Eğer yüklü iTunes yok ise aşağıdaki linkten ücretsiz olarak indirip bilgisayarınıza kurabilirsiniz:

Apple iTunes İNDİR!

– iTunes yükledikten sonra USB kablosu ile iPhone/iPad/iPod Touch’ınızı bilgisayarınıza bağlayınız. Eğer iTunes otomatik olarak açılmaz ise masaüstündeki logosuna tıklayarak programı çalıştırınız.

– iTunes alttaki resimdeki gibi cihazınızın ismini otomatik olarak tanıyacaktır:

– Bizim cihazımızın adı takdir edersiniz ki iPhoneOyna.com. Cihazınızı iTunes tanıdıktan sonra cihazınızın adının üzerine alttaki resimde göreceğiniz üzere sağ tuşla tıklayıp menüyü açın:

– Açılan menüden YEDEKLE (BACK UP) seçeneğini seçerseniz iTunes Yedek alma işlemine otomatik olarak başlayacaktır. Cihazınızın doluluğuna göre 5-10 dakika arası yedekleme işlemi sürebilir. Bu yüzden yedekleme sırasında tamamlanana kadar cihazı kablosundan çıkartmayınız.

Peki gelelim iPhone’un yedeklemesindeki mükemmelliğe. iPhone iTunes ile öyle bir yedek alır ki cihazınızdaki rehber, fotoğraflar, mesajlar, almış olduğunuz notlar, son aramalarınız, kayıtlarınız, takviminiz, müzikleriniz ve hatta kaydedilmiş uygulama bilgileriniz bile en son haliyle yedeklenir.

Eğer cihazınızın almış olduğunuz yedeğine dönmek isterseniz yapmanız gereken tek şey Cihaz isminin üzerine sağ tuşla tıklayıp açılan menüden YEDEKTEN GERİ YÜKLE sekmesine basmanız yeterli olacaktır. En son aldığınız yedeğe otomatik olarak geri dönüş yapabilirsiniz böylelikle.

İşte bu kadar basit. Umarım iPhoneOyna’cılar sorunsuz bir şekilde yedeğiniz almış gönül rahatlığı ile cihazlarınızı kullanmaya devam ediyorsunuzdur.

Sosyal Medyada Paylaş!

pheru

pheru

Blog yazmayı seviyorum tabii paylaşmayı da... Bu aralar PC, Xbox One son sürat devam. XboxOne Gamertag: PHERU

Close