iPhone’un Gizli Özellikleri Bölüm 2 (11-20)


Arkadaş aldık bu iPhone’u almasına ama bu cihaz ne işe yarar, ne gibi avantajları var vs vs gibi garip sorular içerisinde iseniz bu yazının 2. bölümü de tarafınızdan beğeni ile karşılanacaktır diye ümid ediyorum . İlk bölümde 10 farklı gizli özellikten bahsetmiştim. Şimdi 2. bölüme geçiyoruz yani kaldığım yerden devam ediyorum. Herşey iPhoneOyna.com kullanıcıları için…

11-) iPhone ekranını hızlı kaydırma: Bildiğiniz gibi iPhone’da birden fazla ekranınız varsa parmağınızla yatay olarak kaydırarak diğer sayfalara geçiş yaparsınız. OYsaki siyazh ekranınızın sağ alt veya sol alt köşesine 1 defa tıklayarak, veya ekranın alt tarafında sayfa sayınızı gösteren minik noktalara tıklayarak ta diğer sayfalara geçiş yapabilirsiniz. Çok mu lazım? I ıh diil . Ben söyleyim benden çıksında.

12-) iPhone’u iTunes ile eşleştirirken dikkat: Eşleştirme yaparken şayet bir arama gelirse otomatik olarak eşleştirme işleminiz iptal olacaktır. Ama ayarlar menüsünden hızlı bir şekilde Uçak moduna alırsanız böyle bir sorunla karşılaşmazsınız. Telefonunuz geçici olarak kapalı olacağından arama almayacak ve eşieştirme işleminiz kesilmeyecektir. Çok mu lazım? Evet lazım 

13-) Otomatik iPod Durdurma: iPod ile  kulaklık ile müzik dinlerken aniden çekerseniz müzik otomatik olarak durur.

14-) Google Haritasında Kısa Yol: Google haritalarında çift tıklayarak ekranı yakınlaştırabilir iki parmağınızı birbirinden uzaklaştırarak ta haritayı uzaklaştırabilirsiniz.

15-) Hızlı Uygulama Arama: Çok mu fazla oyun veya uygulamanız var? Ana ekranda Home düğmesine tıklayınca çıkan Spotlight arama ekranında uygulamalar arasında arama yapabilirsiniz.

16-) Sürekli büyük harfle yazmak: Bunu yapmak için AYARLAR > GENEL > KLAVYE > CAPS LOCK aktif et sekmesine tıklamalasınız.

17-) Hızlı Web sitesi adresine gitme: Safaride adres çubuğuna gitmek istediğiniz web sitesinin tam adresini yazmanıza gerek yok. Örneğin bizim sitemizi aratmak istediğinizde adres çubuğuna sadece “iphoneoyna” yazıp göndere basmanız yeterli olacaktır. Safari otomatik olarak www ve .com uzantılarını ekleyecektir.

18-) Kamera odaklama: Bu yazacağım seçenek iPhone 3GS ve üstü içindir. Odaklama yapmak için yapmanız gereken fotoğraf çekme düğmesine basılı tutup kameranın odaklanmasını beklemek. Elinizi çektiğiniz anda yani hazır olduğunuz anda kamera çekimi yapacaktır.

9-) Safari Zoom: Safaride web sayfası gezerken zoom yapıp yaklaştınız. Ve tekrar tam ekrana ayarlamak istiyorsunuz. Hızlıca ekranın ortasına 2 defa tıklarsanız sayfayı ekrana sığdıracaktır.

10-) Gizli Özellikleri çıkaran arama kısayolları:

*3001#12345#* yazıp arama tuşuna basarsanız garip bir test ile karşılaşırsınız. Field Test

*#06# IMEI numaraınızı gösterir.

*#61# Mobil servisiniz uyumlu ise kaç tane cevapsız çağrını olduğunu gösterir.

Başka numaralar da var ama sanırım ülkemizde işe yaramıyor. Evet bu bölümünde sonuna geldik. Yakın zamanda yeni ipuçlarınız sizlere anlatacağım.

Sosyal Medyada Paylaş!

pheru

pheru

Blog yazmayı seviyorum tabii paylaşmayı da... Bu aralar PC, Xbox One son sürat devam. XboxOne Gamertag: PHERU