Kaptan Amerika Kahramanların Savaşı film incelemesi

Kaptan Amerika Kahramanların Savaşı film incelemesi

Bu yılın en başarılı süper kahraman filmi kesinlikle geçtiğimiz aylarda sinemalara gelen Deadpool. İlk defa Marvel/Dc çizgi romanından sinemalara aktarılmış bir filmde mizah, şiddet ve +18 espriler Deadpool ile izleyicileri ile buluşmuştu. Süper kahraman filmlerinin biraz hafif ve popcorn tabir edilen keyif filmi tarzından yavaş yavaş daha olgun ve derin hikayelere sahip filmlerine dönüşmesi, benim gibi bu tarzın hayranı izleyicileri memnun edecek gibi.

İlk 2 Kaptan Amerika filmi ardından gelen Kaptan Amerika – Kahramanların Savaşı, Kaptan Amerika filminden daha çok Avengers 2.5 tarzı bir film. Avengers kadrosundan sadece Hulk ve Thor un yer almadığı, onların yerine Ant-man, Black Panther ve Örümcek Adam ın kadroya katıldığı film kesinlikle Avengers filmlerinden daha başarılı bir film.

Film, süper kahramanların dünyayı süper kötülerden kurtarmak için verdikleri savaşlarda, masum halkı göz ardı ederek onların ölmesi ve kalan ailelerinin acı çekmeleri gibi daha derin bir hikayeye sahip. Marvel in en çok beğenilen Civil War serisinden uyarlanan Kahramanların Savaşı, süper kahraman güçlerinin bir çok devletin bir araya geldiği bir oluşum tarafından kontrol edilmesini isteyen Iron Man ve arkadaşları ile, kahramanlığın kimsenin otoritel baskısı altında olmadan yapılmasını savunan Kaptan Amerika ve ekibi arasındaki çatışmayı konu ediyor.

captain-america-civil-war-o1h13

Gelmiş geçmiş en büyük süper kahraman kadrosuna sahip filmde en büyük eksiklik süper kötü nün yer almaması. Belki biraz hikaye için ipucu versek de filmde siz bu eksikliği hissediyorsunuz. Başarılı dövüş sahneleri, Örümcek Adam ın Iron Man ile garip! tanışma muhabbeti, Ant Man in yeni yeteneği, Marvel in Afrika kökenli ilk süper kahramanı Black Panther ve Winter Soldier ın karizması filmin öne çıkan yanları.

captain-america-civil-war-o1h12

Kaptan Amerika karakteri Marvel dünyasının en sevmediğim karakterleri arasında olsa da diğer karakterler için film izlenebilir. Daha öncede belirttiğimiz gibi film daha olgun bir tarza sahip. İnsanların öldüğünü acı çektiğini görebiliyoruz. Espriler Avengers deki gibi çok fazla değil, az ve öz. Görseller konu süper kahraman filmi olunca izleyicinin beklentilerini karşılar derecesinde.

Sonuç olarak filme X-Men Days of Future Past ten sonra yapılmış en başarılı süper kahraman filmi diyebiliriz. 19 Mayıs da gelecek olan yeni X-men filmine kadar bu tarzı seven izleyicilerin keyifle vakit geçireceğini düşündüğümüz filmi kaçırmayın deriz.

 

null
Son Karar8.5
Oldukça başarılı bir Marvel filmi olmuş, kahramanların birbirleri ile savaşmaları göze güzel gelse de, oyunun hikayesi insanı pek içine çekmiyor...
8.5

Sosyal Medyada Paylaş!

cloud squall

cloud squall

her oyuna başlayan hiç bir oyunu bitirmeyen :)