Sim Kilitli iPhone’unuzu Yasal Yoldan Nasıl Sim Kilitsiz (Simfree) Yapabilirsiniz?


Sim Kilitli iPhone'unuzu Yasal Yoldan Nasıl Sim Kilitsiz (Simfree) Yapabilirsiniz?

Sıklıkla karşılaştığım ve birçok kişinin ciddi sıkıntılar yaşadığı bir sorunun iphoneoyna.com farkıyla çözümünü detaylı bir biçimde yazmak istedim. Tonla paralar dökerek getirdiğiniz cep telefonunuz ülkemize giriş yaptıktan sonra sim kartı takıp cihazın kartınızı tanımadığını gördünüz. İlk şoku aşmaya çalışırken internette biraz arama yaptınız ve cihazınızın Locked yani kilitli bir cihaz olduğunu öğrendiniz. Ve hiçbir şekilde cihazınızı Türkiye’de kullanamıyorsunuz. Peki ne yapmanız gerek? İşte bu yazımda bu şekilde mağdur olan kişilerin problemini çözmeye yardımcı olmaya çalışacağım.

Bu yazıda yazacağım tüm içerik tecrübe ettiğim ve bizzat deneyerek başarılı olduğum bir yazıdır. Bir arkadaşım bilmeden  iPhone 4’ünü İngiltere’den getirtti ve Sim Kilitli olduğunu öğrendi. Aylar boyunca cihazını kullanamadı. Ben de konuya biraz vakıf olduğumdan ve çok fazla bu şekilde mağdur kullanıcı olduğundan konuyu araştırmaya karar verdim. (Bu arada işlemler diğer telefonlar içinde geçerlidir. En azından sitelerinde öyle yazıyor)

AllGsmUnlock isimli web sitesinde bu işi yasal yoldan çözüyorlarmış. İşin aslını araştırdım ve denedim. Yaptıkları işlem sizin cihazınızdaki kilitli IMEI numarasını cihazın alındığı GSM firmasından talepte bulunarak Sim Kilitsiz hale çeviriyorlar. Baştan söylemek gerekirse bu işlem biraz zaman ve bir miktar da paranıza mal olacak. Bu arada mutlaka Paypal hesabınız ve kredi kartınız olması gerekiyor.

AllGsmUnlockcom sitesine giriş yapıp üye olmanız gerekiyor. Üyelik işleminin ardından sitenin forumunda bulunan bu işi takip eden kişilerden birinin PayPal hesabına cihazınızın servis bedelini ödemeniz gerekiyor. Bu bedel her ülkeye ve cihaza göre farklılık gösteriyor. Sistem şu şekilde çalışıyor. Site içinden SERVICES yazan linke giriyor ve cihazınızın bulunduğu GSM operatörün ve ülkesini arıyorsunuz. Örneğin:

iPhone Vodafone United Kingdom 4 & 4S for CLEAN IMEIs 1 days – 2 days 60.00 Credits: Bu ne demek iPHone 4 veya 4S iniz var İngiltere’den satın aldınız ve Vodefone’un sattığı bir cihaz. Bu cihazın ortalama işlem süresi yani sim kilit açma süredi 1-2 gün (bakmayın böyle yazdığına 1-2 hafta sürebiliyor) ve 60 kredi ücrete tabi.

Sitede ücretlendirme şu şekilde. Paypal ile hesabına para yüklediğiniz kullanıcı (RESELLERS kısmından ATRIX’i öneriririm. Maillere anında cevap veriyor) yüklediğiniz ücreti sitenin para birimine yani kredi ye çeviriyor. Yukarıdaki işlemde 60 kredi yükleyebilmek için adamların hesabına 1 Kredi = 1 Euro = 1.35 USD şeklinde parayı Paypal ile yollamalısınız. Yani 60 kredilik işlem için 60 Euro yu Paypal ile yollamalısınız. Site parayı otomatik olarak TL olarak yollayabilmenize imkan veriyor. Parayı PAypal ile aktarırken mutlaka detay kısmına siteye üye olduğunuz kullanıcı adınızı girmelisiniz. Sakın atlamayın!

Parayı aktardıktan sonra üyelik girişinizi yapın ve yaklaşık 30 dakika içerisinde kredinizin hesabınıza yüklendiğini göreceksiniz. Bir sonraki aşamada ise üst tarafta bulunan UNLOCK BY IMEI yazan linke tıklayın:

IMEI: Bu kısmı oldukça dikkatli doldurmalısınız.En üstteki IMEI kısmını şu şekilde bulabilirsiniz. telefonun arama ekranına *#06# tuşlarsanız cihazınızın IMEI numarasını öğrenebilirsiniz.
SERVICE: Daha önce sitenin üst menüsündeki Services kısmında cihazınızın alındığı ülke ve GSM operatörünü seçmelisiniz.
PRICE: Bu kısım servis işlemini seçince otomatik gelecektir. Bu formun çalışabilmesi için yeterli miktarda kredinizin olması gereklidir.
EMAIL: Üye giriş yaptığınız mail adresiniz.
NOTES: Eklemek istediğiniz bir şeyler var sa bı kısma İngilizce olarak yazın. Gerçi pek iplemiyorlar ama :)

SEND düğmesine basarsanız işleminiz sıraya alınacaktır. Kontrol etmek için birkaç günde bir hesabınızla giriş yapıp aşağıdaki bölümden işleminizin hangi aşamada olduğunu kontrol edebilirsiniz.

Başlarda sıklıkla PROCESSING yazısını görüp sinir olabilirsiniz. Eğer GSM operatöründe her hangi bir sıkıntı yok ise en geç bir kaç hafta içerisinde aşağıdaki sihirli bölümü görebilirsiniz:

Eveeeet işlemler bazen bir kaç haftayı da geçebiliyor. Ama cihazınızı kurtarmak için başka yolunuz yoksa beklemeye deyecektir. Şu anda arkadaşım iPhone 4’ünü sorunsuz şekilde kullanıyor. Bu işlem Pasaport kayıt işlemi ile herhangi bir alakası yoktur! Lütfen karıştırmayın. Bu işlem sadece Türkiye’ye yurt dışından gelipde Türkiye GSM operatörleri ile çalışmayan Sim Kilitli telefonlar içindir.

Yurt dışı pasaport kaydı ile ilgili yazımızı okumak için TIKLAYIN!

Bu işlemlerle ilgili doğacak sorun veya sorumlulukdan sitemiz sorumlu olmayacaktır. Cihazın kilit açma işlemi yurt dışından yapılacağından süre uzayabilir. Kendileriyle mail yolu yardımı ile iletişime geçebilirsiniz. Para iadesi yapmadıklarını biliyorum. Bu yüzden doğabilecek zararlardan sitemiz sorumlu olmayacaktır. İşin aslı biz de ilk denememizde böyle bir yazı ile karşılaşmadan o riski göze aldık. Bizim işlemimiz biraz uzun sürdü ama yaklaşık 1 ay sonunda telefonumuz yasal bir şekilde Sim Kilitsiz hale geldi. Soru ve sorunlarınız için alttaki bölümü kullanabilirsiniz.

Yapılacak işlemler ingilizce olduğundan yanınızda mutlaka ingilizce bilen birisinden yardım alınız.

Umarım bir faydam dokunmuştur. Elimden geldiğince sorularınızı yanıtlamaya çalışacağım.

 

Sosyal Medyada Paylaş!

pheru

pheru

Blog yazmayı seviyorum tabii paylaşmayı da... Bu aralar PC, Xbox One son sürat devam. XboxOne Gamertag: PHERU

Close