Zootopia Film İncelemesi

Zootopia Film İncelemesi

İnsanların olmadığı, hayvanların ise iç içe huzur içerisinde yaşadığı bir dünya hayal edin.  Birbirinden sevimli hayvanlar okula gidiyor, işe gidiyor, etçil otçul, hiç bir ayrım olmadan iç içe yaşıyor.

Zootopia, Disney Animation Studios tarafından hazırlanan ve stüdyonun Frozen dan sonra çıkarttığı en başarılı animasyon filmi.  Çocuklara din dil ırk ayırmadan bir arada yaşamanın önemini anlatan oldukça keyifle izlenebilecek bir animasyon. Neden mi başarılı bir film? Hikaye, anlatım, görseller ve sunum yapımcı firmanın yıllardır edindiği tecrübelerin bir sonucu…

zootopia_2_o1h1

Filmin konusu azimli bir tavşanın Zootopia da polis departmanında çalışmak için verdiği uğraşları, ardarda kaybolan etçil hayvanları araştırma görevinde kurnaz bir tilki ile atıldığı macerayı anlatıyor. Oldukça sevimli ve eğlenceli karakterler, oldukça güzel işlenmiş yaşam alanları, görseller ile hem esprili hem de heyecanlı bir hikayeyi izleyicilerin karşısına getiriyor.

Zootopia yı zaman geçirmek için izlenebilecek animasyonlar ile bir tutmamak gerekir. Görsellerini bir kenara koyarsanız  son zamanlarda Disney in çıkarttığı en olgun hikayeye sahip film diyebiliriz. Çok güzel mesajlar veren film, çocuk izleyiciler göz önünde tutularak kıvamında bir seviyede hikaye anlatımını yapıyor.

Seslendirmelerin profesyonel oyuncular tarafından yapıldığı filmde  Ginnifer Goodwin, Jason Bateman, Idris Elba, Jenny Slate, Nate Torrence, Tommy Chong, J. K. Simmons, Octavia Spencer, Alan Tudyk ve Shakira sesleri ile karakterlere hayat veriyor.

Yönetmenliğini ise Wreckt it Ralph filmini de yöneten Rich Moore yapıyor.

zootopia_3_o1h1

Görsellerine, Shakira nın eğlenceli şarkısına ve seslendirmelerine tam puan verdiğimiz filmde eleştirilebilecek bir nokta bulamadık. Kendisini içine çeken karakterleri bir Frozen kadar fenomen olmasa da izleyicilerde güzel izler bırakacak.

Film çok güzel küçük nüanslar içeriyor. Her bir hayvanın temel özellikleri yaşam ortamları oldukça başarılı bir şekilde aktarılıyor. Kemirgenlerin yaşadığı küçük Zootopia, kutup bölgesi, çöl yaşam alanı hepsi detaylarla göz dolduruyor. Komedi unsurlarının da oldukça güzel işlendiği filmde özellikle tembel  hayvanların sahnesi istemsiz gülümsemenize sebep oluyor :).

3D ve Türkçe seslendirme olarak önümüzdeki günlerde sinemalara gelecek olan filmi, tüm animasyon filmlerini seven izleyicilere ve tatilde ne yapacağını bilmeyen çocuklara öneriyoruz.

null
Son Karar9
Frozen ile birlikte Disney tarafından yapılmış son zamanların en başarılı animasyon filmi
9

Sosyal Medyada Paylaş!

cloud squall

cloud squall

her oyuna başlayan hiç bir oyunu bitirmeyen :)