Ayşe Hatun Önal Selam Dengesiz Albüm İnceleme

Ayşe Hatun Önal Selam Dengesiz

Mankenlikden oyunculuğa değil de doğrudan müzik piyasasına geçiş yapan ender şahıslardan biridir Ayşe Hatun Önal. Hafif ukala hafif ciddi biraz da çekici 🙂 bir kişilik olan Hatun, Kalbe Ben şarkısı ile 2008 yılında gönlümü feth etmişti. Zamanına göre oldukça güzel club/underground esintisi taşıyan Sustuysam albümü aylarca dinlediğim bir albüm olmuştu. Aradan geçen 9 yılda bir kaç single ile karşımıza çıkan şarkıcı, son albümü Selam Dengesiz ile geçtiğimiz günlerde sevenleri ile buluştu.

7 adet yeni şarkı, Güm Güm, Çak Bir Selam ve Şeytan Tüyü singleları, yeni şarkıların 6 adet remixi toplam 16 şarkılık bir albüm Selam Dengesiz. Tamamen tempolu ve Demet Akalın tarzı piyasa atarı şarkılar yerine gizliden gizliden laf sokan parçalar yer alıyor albümde. Sustuysam gibi yine alt yapısı başarılı olan albüm, Club tarzı soundu, Ayşe Hatun un şarkı söylerken umursamaz tarzı ile birleşince ortaya araçta evde keyifle dinlenecek bir hale gelmiş şarkıları barındırıyor.

Albümden çıkan yeni single Olay, gözlere hitap eden bir kliple geçtiğimiz günlerde ekranlara geldi. Benim en beğendiğim şarkı ise Sirenler oldu. Hatun kişilerin çok seveceği Dengesiz ise ilişkilerde aradığını bulamayanların diline tercüman olmuş. Beyaz Atletli ise bir nevi dışarda ayrı içerde ayrı sevgiliye gönderme yapmış.

Güm Güm, Çak Bir Selam ile geçtiğimiz yıla da selam çakan albüm, 3 gündür Ed Sheraan Shape of You dan gına gelmiş birine ilaç gibi geldi. Gönül isterdi ki albümde daha fazla yeni şarkı olsun. Aradan geçen 9 yılda kendisini oldukça özleten şarkıcı her yıl piyasa albümü yapan diğer sanatçılar aksine belki herkese hitap etmiyor ama seveni de tam seviyor.

Sadece bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama hem yaptığı işler hem de kişiliği ile Türk müzik piyasasında başka bir soluk getirmiş durumda Ayşe Hatun. Çok objektif bir inceleme olmasa da, şarkıcının tarzını seven, içimizin karardığı bu günlerde biraz kafa dağıtıp ritmik şarkılar ile kendinden geçmek isteyen herkese öneriyorum Selam Dengesiz albümünü.

Ayşe Hatun Önal Selam Dengesiz Albüm İnceleme

Hatun hakkında daha fazla bilgi => https://tr.wikipedia.org/wiki/Ay%C5%9Fe_Hatun_%C3%96nal

null
Son Karar10
Kim ne derse desin seviyorum ben bu kadını...
10

Sosyal Medyada Paylaş!

cloud squall

cloud squall

her oyuna başlayan hiç bir oyunu bitirmeyen :)