Logan – Wolverine 3 Film İncelemesi

Logan – Wolverine 3 Film İncelemesi

Hugh Jackman, 17 yıldır X-Men filmlerinde Wolverine karakterine hayat veriyor. Neredeyse çeyrek asırdır aynı karakteri canlandırmak büyük sabır ister. Geçtiğimiz yıl Twitter hesabından “son kez” mesajını yayınlayınca ister istemez oyuncunun ve filmlerin hayranı olarak içim burkulmadı değil. Hele ki son filmde artık eski Wolverine i değil yaşlı, hasta ve artık tükenmiş bir karakteri oynayacağını duyunca iyice hüzünlenmiştim.

Filmin adı neden Wolverine değil de Logan peki? Seriyi ve çizgi romanları  takip edenler yakından bilir, Logan  karakterin gerçek ismidir (James Logan Howlett). Logan, 3 Martda X-men serisinde bir ilk olarak (Deadpool u saymazsak) 15 + olarak izleyiciler ile buluştu. Peki beklentileri karşıladı mı? Görelim…

X-Men serisi sinemalarda hiç bir zaman Avengers veya Iron Man, Captain America gibi geniş kitlelere hitap etmemiştir. Bence serinin en iyileri orjinal X-Men 3 üçlemesinin devamında gelen ve eski yeni nesil X-Men karakterlerini bir araya getiren yeni üçlemedir. Wolverine serisi ise Logan ı saymazsak oldukça vasat filmlerdir. Hugh Jackman ın veda filmi ise serinin en iyisi Days of Future Past ile eşdeğer oldukça iyi bir film. Öncelikle film artık çocuksu taytlarla dolaşan X-Menleri içermiyor. Mutantların sonu tükenmiş kalanlar ise ölüm kalım savaşı veriyor. Çok fazla film ile ilgili spoiler vermeden filmde bir kaç mutant ın yer aldığı ve oldukça acıklı hikayeleri barındırdığını söyleyebilirim. Film Wolverine in veda filmi o nedenle izlerken her anın tadını çıkarmaya bakın.

Hugh Jackman ve Patrick Stewart oyunculukları ile göz dolduruyor. Küçük Wolverine ise her gözünün döndüğü sahnede Hugh Jackman den rol çalmıyor değil. Film belirttiğimiz gibi 15 yaş üzeri kitleye hitap ediyor. Sebebini filmi izlerken göreceksiniz, kopan kafalar, vücut parçaları ve kan, vahşet bol bol filmde yer alıyor.

Logan bir veda filmi, filmde ilk defa sevdiğimiz sert karakterin duygusal yanını göreceksiniz, çoğu sahneden seriyi takip etmişseniz gözleriniz dolacak. Bir yol filmi, ayrılık ve kayıp filmi karşımızda. Komedi unsurları minimum, o da doğal komiklikler. Çekimler ve müzikler gayet başarılı. Filmde çılgın efektler yer almıyor, daha çok insan daha çok kırılgan bir karakter işleniyor.

Filmde ise Trump Amerikasına göndermeler de yer almıyor değil. Meksikalılar, Teksas ın Amerika dan ayrılmış olması gibi gündemde yer alan konular filmde işlenmiş. Filmin en zayıf yeri ise yine spoiler vermeyeceğim kötü karakterler. Belki ana karakterlere odaklanılmış ama insan daha güçlü yan karakterler istiyor.

Logan, Wolverine üçlemesinin en iyi filmi, X-Men serisinin ise Days of Future Past ten sonraki en iyi filmi. Seriyi sevenler ve Hugh Jackman lı X-Men e veda etmek isteyen herkesi filmi izlemeye davet ediyorum…

http://www.foxmovies.com/movies/logan

Logan – Wolverine 3 Film İncelemesi

null
Son Karar9
Logan, serinin en iyi filmi ve Wolverine e de muhteşem veda...
9

Sosyal Medyada Paylaş!

cloud squall

cloud squall

her oyuna başlayan hiç bir oyunu bitirmeyen :)