Tatlım Tatlım ilişkiler üzerine sıcak bir komedi

Tatlım Tatlım ilişkiler üzerine sıcak bir komedi

Tatlım Tatlım, Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ ın yıllarca BKM sahnesinde oynadığı, Yılmaz Erdoğan ın kaleminden çıkmış olan Haybeden Gerçeküstü Aşk oyunundan uyarlanan sıcak bir komedi.

Yapımcılığını BKM den çıkan bir çok filmin de yapımcılığını yapan, Yılmaz Erdoğan ile BKM yi kuran Necati Akpınar üstleniyor. Yılmaz Erdoğan ı seven biri iseniz kesinlikle buram buram Yılmaz Erdoğan betimlemeleri, cümleler ve espriler filmde sizleri bekliyor.

Başrollerde 4 çifti canlandıran yeni neslin komedyenleri Gupse Özay, Büşra Pekin, Şebnem Bozoklu, Serkan Keskin, Aylin Kontente, Bülent Emrah Parlak, Çağlar Çorumlu ve Fatih Artman bulunuyor. 8 farklı komedyenin yer alması ise izleyiciler için biraz avantaj. Akıllıca bir pazarlama taktiği de denilebilir:).

Film birbirinden farklı 4 çiftin tanışmalarından evliliklerine giden yolda yaşadıkları romantik, komik ve biraz da üzücü anları güzel bir şekilde seyirciler ile buluşturuyor. Büşra Pekin ve Serkan Keskin in birlikte uyumu, Şebnem Bozoklu ve Çağlar Çorumlu nun farklı kültürlerin çarpışması filmde oldukça eğlendirici sahneleri oluşturuyor. Komedi unsuru yüksek olsa da bazı oyuncuların artık kendileri ile özleşmiş karakterleri ile filmde yer alması bazı yerlerde insanı sıkmıyor değil.

Klasik BKM komedisi tadında çekimler, tiyatro sahnesini andıran mekanlar filmin orjinal haline selam çakıyor. Genel olarak sıcak bir komedi olsa da, bazı sahnelerde (daha doğrusu bir çiftte) filmin tüm temposu dip yapıyor. Belki yanlış seçim ve eşleşme olabilir ama onlar olmasa daha başarılı bir film olarak karşımıza çıkabilir miydi sorusunu akıllara getiriyor. Filmin sonu ise çok zayıf kalmış geneline göre.

Eşiniz, sevgiliniz veya yakın bir arkadaşınızla hoş vakit geçirmek istiyorsanız Tatlım Tatlım ı öneriyoruz. Yalnız beklentilerinizi oyuncu kadrosunu görerek yüksek tutmamanızda fayda var. Yılın komedisi değil bunu baştan söyleyeyim. İlla gülecem moralim çok bozuk psikolojisinde giderseniz hayal kırıklığına uğrarsınız. Hafif keyfiniz yerinde ise film sizin keyfinize eşlik edecek bir kıvamda, daha fazla değil.

Son bir not daha, tek başına giden arkadaşlarımı ise uyarayım sinema salonunda oldukça sırıtabilirsiniz 🙂 benden söylemesi.

https://www.bkmonline.net/tr/filmler/tatlim-tatlim

 

 

null
Son Karar6.5
Kesinlikle kötü değil ama çok daha iyi olabilirdi...
6.5

Sosyal Medyada Paylaş!

cloud squall

cloud squall

her oyuna başlayan hiç bir oyunu bitirmeyen :)